Lazer Epilasyon
Ekim 31, 2019
KİMYASAL PEELING
Kasım 15, 2019

Göz çevrenizdeki morluklarınız daha mı yorgun, daha mı yaşlı, daha mı üzgün ifade veriyor yüzünüze, o halde gelin bu sorunu birlikte inceleyelim.

Göz çevresindeki kırışıklıklar, morluk ve çökmeler bizleri olduğumuzdan yaşlı, üzgün ve yorgun görünmemize neden olur. Göz çevremizdeki bu sorunlar gözaltlarımız da bulunan yağ dokusunun zaman içerisinde yoğunluğunu kaybetmesi sebebiyle oluşur.

Gözaltı ışık dolgusu ile çökme olan bölgelere eski yoğunluğu kazandırılarak, kırışıklık, morlukta giderilmiş olur.

Gözaltı ışık dolgusu ile hangi estetik sorunlar tedavi edilir?

Gözaltında oluşan çökmeler

Gözaltında oluşan morluklar

Gözaltında oluşan kırışıklıklar

Gözaltında oluşan kahverengi halkalar

Üzgün, yorgun ve yaşlı yüz ifadesini tedavi eder.

Işık dolgusunda kullanılan malzemenin özelliği nedir?

Gözaltı ışık dolgusu için kullanılan ürün akışkanlığı yüksek hyalüronik asit içeren dolgular olmalıdır. Dolgunun içindeki hyalüronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunduğundan dolayı güvenle uygulanabilir. Bu tür dolgular laboratuvar ortamında hazırlandığından dolayı sterildir. Enfeksiyon riski taşımaz. Alerjik bir reaksiyona yol açması çok düşük bir ihtimaldir.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

İlk olarak işlem yapılacak bölge antiseptik bir ürün ile temizlenir. Bölgeye lokal anestezi yapılır. Kapalı uçlu kanül ile dolgu enjeksiyonu yapılarak gözaltı bölgesinde oluşan çukur bölgeye hacim kazandırılır. Uygulama sonrası hemen kendini belli etmekle beraber maksimum etkiyi 3 hafta sonra göstermektedir.

Gözaltı ışık dolgusu yapıldıktan hemen sonra kişi günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusunun uzman dermatologlar veya plastik cerrahlar tarafından klinik ortamındada yaptırılması, dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer?

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı 1-1,5 yıl olmakla beraber kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Düzenli olarak yaptırılan gözaltı ışık dolgusunda kalıcılık süresi artmaktadır.

Işık dolgusunda olası komplikasyonlar nelerdir?

Tedavinin hemen ardından cildin yüzeyinde, cildin hassasiyetine bağlı olarak 4 ile 72 saat sürebilecek kızartılar oluşabilir. Kızartılar, kuru ve hassas ciltlerde çok daha uzun sürebilir. Diğer oluşabilecek muhtemel yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde ödem, şişme ve morarma olabilir.

                                                                           IŞIĞINIZ BOL OLSUN  😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir