Eximia Kavitasyon

Eximia ses dalgaları ile yağları parçalayan ve yağ hücresini tamamen yok eden bir yöntemdir. Eximia cerrahi bir girişim olmadan cilt yüzeyinden yapılan bir uygulamadır.

Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağ hücrelerini yok ederken bu yöntemin etkisini arttıran ELEKTROPORASYON ile diğer cihazlardan farklılaşır. Uygulama sonrası yapılan Vakum ile atık yağların vücuttan uzaklaştırılmasını ve cildin toparlanmısını sağlar.

Kavitasyon uygulamaları böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırma yönteminden esinlenerek başlamıştır. Böbrek taşlarında hedef böbrek taşı iken kavitasyon uygulamasında ise hedef yağların parçalanmasıdır. Aynı şekilde tekrarlayan seanslar uygulanarak işlem yapılır.

Gözle görülebilen kalıcı sonuçlar elde etmek için ortalama 6-8 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans uygulama yapılan yere bağlı olmak kaydıyla 40-45 dk sürmektedir. Seanslar haftada 2 uygulanmaktadır.

Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık ya da çınlama gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Günde en az 2 lt su içmek atılımı kolaylaştırır.

Eximia Kavitasyon ile diğer kavitasyonlar arasındaki fark nedir ?

Patentli ultraporasyon teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir, yine ultrason dalgaları sadece yağ hücrelerine etkilidir, bu sayede çok daha güçlü kavitasyon etkisi yaratmaktadır.

Eximia kavitasyonda kaç cm incelirim?

Eximia kavitasyonda tek seansda 1-12 cm incelme olabilmektedir. Sonraki seanslarda etki artmakta vede kalıcı hale gelmektedir.

Eximia uygulamasındaki hedefler nelerdir?

Lenfatik venöz dolaşımının rahatlatılması,
Microvascüler damarların oksijenasyonunun arttırılması,
Metobolik atıkların dolaşıma katılması,
Yağ dokusunun meydana getirdiği bozuklukların giderilmesi Yüzeysel ve derin dokularda sıkılaşması,
Yüzeysel kaslarda sıkılaşma,
Popo kaldırma,
Bacak içi elastikiyet kaybında,
Göbek bölgesindeki istenmeyen yağların vücuttan atılması

EXİMİA KİMLERE UYGULANMAZ?

Gebeler, – Morbit obezite (ölümcül),
Karaciğer ve böbrek ile ilgili bozukluklar,
Konnektif doku patolojiler ve endokrin patolojileri,
Kalp pili olanlar,
Hiper kalorili diyet yapanlar,
Önemli farmokolojik terapiler,

Velasmooth

VelaSmooth, sellülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş ve estetik dünyasında bu hedefe ulaşmayı başardığını klinik ortamda kanıtlamış bir cihazdır.VelaSmooth sistemi, 4 uygulama teknolojisini birleştirerek devrim niteliğinde bir uygulama yöntemi sağlar.Vücut şekillendirme, bölgesel incelme, sellülit azalması, cilt yapısında iyileşme ve cilt sıkılaşması sağlar.

Teknoloji Gücü: Elos ile (Electro Optic Synergy) radyo frekans sentezi, doku mobilizasyonu ve geniş ışık spektrumu başarılı bir vücut şekillendirme çözümü yaratır.

Güvenlik: Çapta küçülme ve selüliti azaltma konusunda FDA' den medikal cihaz onayı vardır. VelaSmooth tedavide yanık ve leke oluşturmadığı için tedavinin ardından bronzlaşmaya izin verir. Uygulaması ağrısızdır. Hastaların çoğu velasmooth tedavisini sıcak ve rahatlatıcı derin bir doku masajı olarak tanımlamaktadır.

Aynı anda 4 teknoloji kombinasyonuyla sonuçlar mükemmel

• Vakum - Kan dolaşımın arttırır, kollajen üretimini arttırır, sellülit görünümünü giderir
• İnfrared (Kızılötesi Işınlar) - Yağ hücrelerini parçalar ve küçültür
• Radyofrekans - İncelme sağlanan bölgedeki cildin sıkılaşmasını ve dokunun pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar
• Mekanik masaj ve Lenf drenaj - Kan dolaşımını arttırarak birikmiş ödemi çözer.

Vela Smooth tedavi sonrası elde edilecek sonuçlar

1)Cilt sıkılaştırma
2-Tüm vücut kontörleme
3-Yüz kaldırma
4-Boyundaki kırışıklığı azaltma
5-Gevşemiş karnı toparlama 6-Minör kas ağrılarında rahatlama
7-Selülitlerin azaltılması ve bölgesel incelme

Vela Smooth hangi bölgelerde uygulanır:

• Bacaklar ve Basen
• Üst Kol
• Bel ve yan bölge
• Karın
• Yüz ve boyun

Vela Smooth ne sıklıkta uygulanır, kaç seansta sonuç alınır?

Haftada 2 kez olmak üzere 8 seanslık paketler şeklinde uygulanır. Her bir seans ortalama 30-45 dk arasında sürer. Sellülit derecesi veya bölgesel zayıflama istenen bölgedeki ihtiyaca göre uzmanlarımız sizin için gerekli olan en uygun seans sayısını belirleyecektir. Etki genellikle ilk seanslardan itibaren farkedilir.

Soğuk Lipoliz

İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

Bu konuda en son teknoloji ise, ‘Soğuk Lipoliz’ yöntemidir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak, zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir). Yöntem gayet kolaydır; Cihaz, özel bir başlığa sahiptir. Yağ eritilmesi istenen bölgeye bu özel başlık yerleştirilerek tedaviye başlanır. Başlık konulduğu bölgeyi soğutur, herhangi bir acı, ağrı duymadan 45 dakika boyunca tedaviye devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir. 45 dakikadan sona erdiğinde, cihaz işlemi durdurur ve hasta hemen normal hayatına geri dönebilir. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlar ve en iyi sonuçlar 2 ila 4 ay sonrası alınır. Vücutta kemikli bölgeler hariç hemen her bölge için uygulanabilen yöntem sayesinde yağ tabakası kalınlığının %40’a kadar azaltılması ve 5 ile 13 santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkün olabilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır ?

- Üst ve alt karın bölgeleri
- Basenler
- Bel yan yağları
- Sırt bölgeleri
- İç bacaklarda

Çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

LENF DRENAJ

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir

LENF DRENAJ HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIR?

Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
Selülitleri gidermede,
Zayıflama tedavilerinde - destekleyici olarak,
Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde - destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,
Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,

tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

LENF DRENAJ HER BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

OZON SAUNA

Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir.

Stres, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selülit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus eder. Ozonlu buhar sauna ile vücudunuz bir seansta 200 ila 450 arasında kalori harcar. Böylelikle yağlanma ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

OZON SAUNA TERAPİSİNİN YARARLARI:

Detoks Etkisi
Dolaşımın Hızlanması
Zayıflama
Böbrek Fonksiyonlarına Destek
Vücut Direncini Arttırmak
Hormon Sistemleri Aktive Olur
Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir
Ağrı Giderici Etkiler
Mikroptan Arındırır
Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesine yardımcı olur
Sellülitleri giderir ve oluşumunu önler
Stresi ve Stresin Etkilerini Giderir
Kansere Karşı Koruyucu Etkiler
Beyin fonksiyonlarını Geliştirir

DİYETİSYEN

Diyetisyenimiz ile Sağlıklı bir hayata merhaba !

Sağlıklı bir yaşam sürmek için, hayatınızın her döneminde doğru ve dengeli beslenmeyle ilgili yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Kaliteli bir yaşam ve sağlığın sürdürülebilmesi için sağlıklı beslenme ilkelerinin kişilere kazandırılması esastır. Beslenme bilimindeki son gelişmeler doğrultusunda danışanlar bilgilendirilmekte, sağlıklı beslenme ilkelerinin yaşam stili haline getirilmesi için hizmet verilmektedir. Danışanların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaşamlarına geçirmekle ilgili anlaşılır, pratik çözüm önerileri sunularak, zorlanmadan sağlıklı beslenme ilkelerini benimsemeleri sağlanmaktadır.

“Polikliniğimizde her seans öncesi vücut analiz cihazımızla ölçüm ve kontrolleriniz yapıldıktan sonra diyetisyenimiz tarafından kişiye özel diyet listesi yazılmaktadır”