Çatlak Tedavisi

Hamilelik, aşırı kilo alıp verme, boy uzaması ve ergenlik döneminde hormonel değişimler gibi birçok sebepten oluşan çatlaklar bir çeşit deri yırtılmasıdır ve cildin alt tabakası olan dermiste meydana gelir. Bir çeşit deri hastalığı olarak nitelendirilen vücut çatlakları kişinin sosyal yaşantısınıda olumsuz etkilemektedir. Dünyada tedavisi mümkün olmayan çatlaklara dermaroller mucizevi biçimde çözüm bulmuştur. Dermoreller üstündeki iğneler hiç bir kozmetiğin ulaşamayacağı, çatlakların meydana geldiği, dermis tabakasına mikro delikler açar. Bu delikleri yara olarak algılayan vücut bölgeyi onarmaya başlar. Böylece vücudun tamir mekanizması uyarılarak kolojen arttırımı sağlanır ve çatlaklarda hızlı iyileşme başlar. Dermarollerin bu etkisinin yanı sıra açtığı mikro kanallar sayesinde derinin geçirgenlik oranı arttırılarak kullanılan kolajen serumların, vitaminlerin ve çatlak kremlerinin emilimi sağlanır.

Selülit Tedavisi

Selülit, cildin portakal kabuğuna benzer görüntüsüne verilen isimdir. Lipodistrofi olarak adlandırılır. Selülit özellikle dokularımızdaki lenf dolaşımının herhangi bir sebepten dolayı yavaşlaması sonucunda, hücreler arasında lenf sıvısının birikmesiyle meydana gelmektedir.

Portakal kabuğu görüntüsünün oluşumundan cilt altındaki ve cilde dik olarak bağlanan fibröz bantlar sorumludur. Bu fibröz bantlar kadın ve erkeklerde farklı olduğu için erkeklerde selülit oluşumu, hormonlarında etkisiyle yok gibidir.

Kısacası sadece bir kozmetik problem olarak başlayan selülit , ilerlemesi durdurulmadığında artık geriye dönüşü imkansız bir hastalık gibi karşımıza çıkar. Kilo verme ve diyetle sadece cildin daha alt katmanlarındaki yağların erimesi sağlanabildiğinden selülit tek başına diyet ve sporla tedavi edilemez. Çoğunlukla kadınlarda görülür, en çok bacak ve kalçalarımızda ortaya çıkar. Erkeklerde ise yağlanmanın daha fazla olduğu karın ve bel yanlarında görülebilir. Sellülit yağ fazlasının olduğu bölgelerde daha yoğun olmakla beraber, selülit oluşması için kilo fazlanızın olmasına gerek yoktur. Selülitli kısım cildin diğer bölgelerine göre daha beyazdır ve soğuktur. Ağrıya daha duyarlıdır.

Kliniğimizde Sellülit Tedaviside;
VelaSmooth cihazı,
Kumashape cihazı,
Lenf Drenaj,
Ozon Sauna cihazları kullanılmaktadır.