BOTULINUM TOKSİNİ

Botulinum Toksini, Botulinum isimli bir bakteriden elde edilen ve kasları gevşetmek amacıyla 25 yılı aşkın bir süredir tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan bir ilaçtır.

BOTULINUM TOKSİNİ Nasıl Etki Eder?

Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerındeki deriye bağlıdırlar. Yıllar süren mimikler sonucu kaslar,gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar. Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak, yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklik oluşması engellendiği gibi daha huzurlu ve daha genç görünüm ortaya çıkar. Zaman içinde giderek daha uzun süreli etkiye sahip olarak,yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı yavaşlatır.

Botulinum Toksininin etkisi ne zaman başlar?

Uygulamadan 2-3 gün sonra Botulinum Toksininin etkisini göstermeye başlar. Son halini alması 10 günü bulur.

Botulinum Toksininin etkisi ne kadar sürer?

İlk uygulamalarda 4 ayda bir, tekrar eden uygulamalarda 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılacak Botulinum Toksin uygulamaları son derece başarılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan hastalarda (erkekler gibi) veya yüz kaslarını daha fazla kullanan, çok mimikli kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekebilir. Genellikle, Botulinum Toksini enjeksiyonları sonucu yüz kasları fazla hareket etmemek konusunda adeta ''eğitilirler''. Zaman içerisinde, çizgileri rahatlatmak için daha az Botulinum Toksini kullanmak yeterli olur.

DOLGU

Kırışıklar Nasıl ve Neden Oluşur?

Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve kirli hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık olarak kullanılan işlem yüz dolgusu tedavisidir.

Hyaluronik Asit nedir ?

Hyaluronik asit, laboratuar koşullarında üretilen hayvansal hammadde içermeyen, berrak kristal jel görünümlü bir maddedir (Cildimizde bulunan hücreler arası dolgu maddesidir). Deriye enjekte edildiği zaman, vücudun kendi hyaluronik asidi ile birleşerek hacim oluşturur. Hacminin 1000 katı kadar su çekme kapasitesine sahiptir. Bu hacim ile dudakların dolgunlaştırılması, çizgilerin, kırışıklıkların doldurulması ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, yüz dolgusu işlemi, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağlar.

Hangi bölgeler dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilebilir?

Yüzdeki sarkmanın giderilmesi
Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık (Nasolabialçizgiler)
Ağız kenarından çeneye doğru uzanan sarkma çizgisi
Dudak şekillendirmek, dolgunlaştırmak
Dudak etrafındaki kırışıklıklar
Kaşa şekil vermek
Çene hattını düzeltmek
Burun kaldırmak, şekillendirmek
Kaş arasındaki çizgiler
Akne ve yara izlerinin giderilmesi

PLATELET RICH PLASMA

Platelet Rich Plasma kendi kanımızdan üretilir. Plazmayı oluşturmak için küçük hacimde alınan kan işleme tabi tutulur ve bir enjektöre çekilir. Ardından bu Platelet Rich Plasma minik enjeksiyonlar, mikro iğneleme veya masaj yolu ile cildinize geri enjekte edilir. Yaklaşık 3 hafta sonra ciltteki kırışıklık azalır, ışıltı ve cilt renginin güzel ve doğal bir hal aldığı gözlemlenir. Platelet Rich Plasma tek başına veya cildi yenileyen diğer yöntemlerle bir arada kullanılır.

PLATELET RICH PLASMA İLE NELER TEDAVİ EDİLEBİLİR?

CİLT YENİLENMESİ: Göz Çevresindeki koyu halkalar,ince çizgiler ve kırışıklıklar,boyun ve dekolte kırışıklıkları ,eller, dokusal iyileşme, kuru/donuk cilt, yüz gençleştirme,diğer vücut bölgeleri.
SAÇ YOĞUNLUĞU: Platelet Rich Plasma saç gelişiminde son derece etkili bir yöntemdir. Dökülme sonucu saç çıkmayan bölgelerde çok kısa sürede sonuç verir.

Platelet Rich Plasma Saç Uygulaması

Platelet Rich Plasma Saç Tedavisi doku yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Platelet Rich Plasma saç tedavisi uygulamasında; saç sorunu olan hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kanın laboratuar ortamında ayrıştırılmasıyla kırmızı kan elde edilir. Elde edilen bu kırmızı kanda ki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle Platelet Rich Plasma tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. Oluşturulan plazma napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile bu tedavi işlemi sonlandırılır.

Platelet Rich Plasma tedavisinde gerçekleştirilen bu işlem ortalama 30 dakika sürmektedir. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Üç ay boyunca ayda bir kez tekrarlanan bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nedir?

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etkili olur?

Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?

Donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltler
Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma olanlar
Cildin yaşlanmasını engellemek
Yüzün yorgun görünümünü gidermek
Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi
Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlanır.

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.

Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri:

- Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri
- Gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir.

Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresinde görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesi için mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı morlukları günümüzde hastaların sosyal yaşantısını, psikolojisini bozacak derecede önemli bir sorun haline gelmiştir. Gözaltı morlukları sanılanın aksine kan damarlarının geniş olmasından kaynaklanan bir durum değildir. Gözaltı morluğu bir pigmentasyon bozukluğudur. Göz kapağı derisinin çok ince olması bu bozukluğu gözler önüne sermektedir. Sıklıkla genetik faktörler, yapısal yatkınlıklar gözaltı morluğuna neden olabilmektedir. Hastalar uykusuz kaldıklarında ya da yorulduklarında bu durumun arttığını ifade ederler. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.

Özel olarak geliştirilen gözaltı Işık Dolgusu -Redensity II- gözaltı şişlik ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik geliştirilmiş tek dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir.

Işık Dolgusu nasıl bir işlemdir ve herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Gözaltı Işık Dolgusu ince iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilir. Dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle nispeten konforlu bir tedavi olsa da, işlem öncesinde bölgeye anestezik bir krem uygulanması sürecin daha rahat geçmesini sağlar. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu da birkaç gün içinde tamamen geçer.

Bu kalıcı bir tedavi mi? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?

Gözaltı Işık Dolgusu kalıcı bir tedavi değildir, etkisi 8 ile 12 ay arasında devam eder. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

H-100 AŞISI

YENİ NESİL CİLT GENÇLEŞTİRME KOKTEYLİ

Yeni nesil cilt gençleştirme kokteylidir. İçerdiği yüksek oranda hyaluronik asidin yanısıra bilinen en güçlü antioksidanlardan olan “mannitol” un varlığı ile de diğer mezoterapi ürünlerinden farklılık gösterir. Çünkü mannitol hyaluronik asidin dokudaki ömrünü uzatır ve ödem çözücü etkisi vardır. Ayrıca bu kokteyl de cildin ihtiyacı olan diğer yapı taşları da bulunur. Peptidler, vitaminler gibi. Amaç; Derinin nem kapasitesinin artırılması, sarkan deforme olan bölgelerin sıkılaşması ve kırışıklıkların giderilmesidir. Kullanım alanları; yüz, boyun, dekolte, gıdı ve el bölgesidir. Uygulama sıklığı ve aralıkları derinin muayenesi sonrası doktorunuz tarafından belirlenir.

H-100 AŞISININ FAYDALARI

*Deride su tutarak nemlenmeyi arttırıp dokuların onarılmasını ve elastikiyetin artmasını sağlar.
*Cilde parlaklığını geri kazandırır.
*Hücre yenilenmesini hızlandırır.
*Yeniden yapılanmayı sağlayarak derinin yaşlanma sürecini geciktirir.
*Derinin sıkılaşmasını sağlar.
*Kırışıklık açmada diğer mezoterapi ürünlerinden çok daha etkindir.