Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon!

Lazer epilasyonda temel amaç, lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan klasik yöntemler acı vermenin ötesinde kısa süreli sonuç sağlamaktadır.

Lazer epilasyon ise, sunmuş olduğu kalıcı çözüm sayesinde dünyada en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Lazer epilasyon ile vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı ve hormonal bileşenlere bağlı olarak alınabilecek başarı oranı ve uygulanacak seans sayısı değişmektedir

Kısaca Alexandrite Lazer Epilasyon!

Açık cilt tiplerinde daha fazla tercih edilir.
755 nm dalga boyunu içeren lazerdir.
Melanin emilimi ya da absorbsiyonu çok iyidir. Bu nedenle melanin üzerinden etki ettikleri söylenebilir.
755nm kıl kökünü odakladığından kısa sürede kalıcı sonuç verir.
Ciltte lekelenme ihtimali azdır.
İşlemden sonra kıl kökünden tahrip olduğu için tamamen dökülür.

Epilasyonda bizi tercih etmeniz için bir kaç neden!

Acısız, sancısız epilasyon keyfi
Amerikan Sağlık Örgütü onaylı
Devamlı uzman gözetimi
Cihaz kombinasyonlu tedaviler
Poliklinik çatısı altında güvenilir uygulamalar
Güçlü ve etkili soğutma sistemi ile minimum risk

Cynosure Apogee Plus

Bu dalgaboyunda gönderilen enerji melanin tarafından çok iyi absorbe edilir, bu nedenle açık renk cilt ve siyah tüylere sahip bir kişi için Alexandrite lazer oldukça etkilidir. Uygulama süresinin kısa olması, hasta açısından konforlu ve diğer lazerlere göre az acı hissedilen tipte olması sebebiyle sık tercih edilen lazer epilasyon cihazlarındandır.

Long Pulse özelliğe sahip olan cihazlar diğer cihazlara göre belirgin bir üstünlüğe sahiptir. Pulse, lazerin birim zamanda uygulanmasını ifade eder. Long Pulse da bu sürenin daha uzun olması anlamına gelir. Böylece long pulse cihazlarda uygulamanan enerji daha uzun bir sürede verildiğinden ciltte daha az tahribat bırakırken, kıl kökünün soğumasına fırsat bırakmadığından hedef hücrede daha fazla tahribat oluşturmaktadır. Böylece long pulse özellikteki cihazlar maksimum etkinlik gösterir.

Light Age Epicare LPX Alexandrite

Light Age Epicare alexandrite lazer cihazı diğer alexandrite lazer cihazları arasında en hızlı, en güçlü ve doz seçeneği aralığı en geniş olan bilgisayar kontrollü lazer epilasyon cihazıdır. 100 Watt'lık güç ile 15 mm'lik ve 18 mm'lik spot alanlarında saniyede 3 atış ile çalışma ayrıcalığı sağlar. Bilgisayar destekli analiz yapıp hastaya verilen dozu otomatik olarak ayarlayan smart screen kullanıcı arabirimi, sadece Epicare Alexandrite lazer cihazında vardır. 755nm dalgaboyu kıl gövdesindeki melanini hedefler ve çevre dokuyu asgari düzeyde etkiler. Etkileşimdeki bu yararlı seçicilik, Seçici fototermoliz olarak adlandırılır ve bu sayede lazer enerjisi hedefini seçici olarak etkiler.

Nd:YAG Lazer Epilasyon

Cynosure Elite Nd:YAG

Dünyanın en iyi “Lazer Epilasyon Cihazı” ödülü Amerikan malı Cynosure Elite epilasyon cihazları’na verilmiştir.

Cynosure Elite Plus Nd:YAG 1064nm dalga boyuna sahip 2Hz hızına çıkabilen bir cihazdır. Kısa sürede etkin sonuç verir. Nd:YAG dalga boyu sayesinde koyu tenli kişilerde dahi epilasyon yapılmasına olanak tanır ve en ince tüylerde dahi güzel sonuç verir.

Lyra-i Nd:YAG

Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz.

1064nm ile dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifollüküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir.

Bronz tende ve yaz aylarında rahatlıkla epilasyon uygulamalarında kullanılır.
Tüm cilt tiplerinde maksimal etki ve güvenlikle kullanılabilir.
En koyu cilt tipinde dahil kesinlikle cilt lekelenmelerine sebep olmaz.

Acısız, Ağrısız, Sancısız

Buz Lazer Epilasyon

keyfi ile tanışın!

Buz lazer Epilasyon güçlü bir epilasyon yöntemidir. 810 nm dalga boyu ile daha derindeki kıl köklerini ortadan kaldırabilir.Yüksek soğutma başlığı sayesinde yaşanacak acı hissi minimuma indirilmiştir.Buz lazer epilasyon cihazları yüz, sırt, kol bölgesinde oldukça etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Buz lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.İnce tüylerdeki başarısı oldukça yüksektir.