MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulama olup cildin canlılığını tekrar kazandırmayı hedefleyen, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesinin arttırılmasına, cildin üst katmanı (epidermisin) daha canlı ve daha sağlıklı görünmesine yönelik işlemlerden oluşmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezelerini çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir. Medikal cilt bakımında başlangıç olarak cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin ciltten arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp tedavi odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için cilt bakımı cihazları kullanılarak işlem tamamlanır.

Dermaroller

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite çok ince iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır. Dünyada neştersiz güzellik sağlayan yöntemler arasında yer alan dermaroller, cilt yüzeyinde gezdirilerek uygulanır. Cilt yüzeyine temas eden bu iğneler,alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise (derinin alt tabakasına) mikro kanallar açar. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan vücut kendi kendini hızla yenilemeye başlar. Derimize hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi böylece arttırılmış olur.

Ayrıca bu açılan kanallar yardımıyla ciltte kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır. Eski yöntemlerde,sürülen kozmetikler cilde %3 oranında nüfuz ederken dermaroller ile birlikte kullanıldıklarında bu oran %400'e kadar çıkmaktadır.

Derma Pen

Gerek cilt gerek diğer hastalıkların tedavisinde tüm dünyada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen dermapen tedavi sistemi Amerika da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir.

Dermapen tedavisinde dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır.

ALTIN İĞNE RADYOFREKANS

Altın iğneli radyofrekans cilt yenilemede son yıllarda popüler hale gelmiş olan bir yöntem olmasına rağmen, radyofrekans tedavisi aslında tıpta çok eskilerden beri kullanılan bir tedavi şeklidir. Eski uygulamalarda alt tabakalara etki etmek için cilt yüzeyinde de hasar oluşturmak gerekliydi ve bu durum hem cilt yüzeyinde hem de derin tabakalarda oluşan hasar yüzünden leke, iz gibi birtakım yan etkileri beraberinde getirmekteydi. Altın iğneli radyofrekans yönteminde ise radyo frekans etki etmesi gereken alt deri tabakalarına altın iğneler sayesinde ulaşmakta ve cilt yüzeyinde termal hasar oluşmamaktadır. Böylelikle hem istenilen seviyede tedavi edici etki oluşturulabilmekte hem de istenmeyen yan etkilerden kaçınılmaktadır. İşlem lokal anestezikli krem sonrası uygulanmaktadır, tedavi sonrasında birkaç saat sürebilen kızarıklık ve ödem dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Altın iğneler sayesinde ulaştığı alt deri katmanlarında kollajen sentezini uyararak cildin kendini yenillemesi sağlanmaktadır.

Kullanıldığı Alanlar

Cilt kırışıklıklarının tedavisi
Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
Yara izi (skar) tedavisi
Sivilce izlerinin tedavisi
Cilt lekelerinin tedavisinde
Gözeneklerin sıkıştırılması
Yanık izleri tedavisinde,
Gözaltı morluklarının tedavisinde,
Akne tedavisinde

Peeling

Karbon Peeling

Cildinizdeki ışığın sönmeye başladığını, ince çizgilerin oluştuğunu, cildinizin eskisi kadar pürüzsüz ve sıkı olmadığını, gözeneklerinizin genişlediğini, kılcal damarlarınızın çok yüzeyde olduğunu düşünüyorsanız “Karbon Peeling” tam size göre.

Kimyasal Peeling

Bu tedavide deriye yüzeysel tabakaların ayrılması ve soyulmasına neden olan çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte sık kullanılanlar glikolik asit ve alfa hidroksi asitlerdir.

Radyo Frekans ile
cilt gençleştirme

Radyofrekans Nedir,Kullanım Alanları Nelerdir?

Radyo frekans bir ısı tedavisi şeklidir. 60 yılı aşkın bir süredir bilinen bir teknolojidir. Deride en iyi bilinen etkisi derinin gerginligini sağlayan kollagen liflerde yenilenme oluşumudur. Radyofrekans uygulandığında derinin katmanlarında ısı oluşur. Derideki kollajen lifler bu ısı etkisi ile kasılır, yara iyileşmesi ve dolayısıyla kollajen liflerde yenilenme başlatılır. Cilt sıkılaşması ve gerginliğinde artış olur,cilt yüzeyi düzgünleşir. Aynı zamanda bağ dokusunda kan akışı ve dolaşımda düzelme sonucu cilt hızla yenilenir ve sıkılaşır.

Yüz yaşlanmasının tedavisi ve genç görünme arayışlarında anestezisiz, ameliyatsız,risksiz,iyileşme süresi kısa olan ve travmatik olmayan yöntemler giderek popüler olmaktadır. Kişiler dolgu ve Botulinum Toksinini enjeksiyonları,ameliyatlar gibi agresif olmayan yöntemlerle genç görünmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu tip uygulamalar kısa süre içinde kişiyi memnun etmesine rağmen etkileri kalıcı değildir,diğer bir deyişle tedavi yöntemleri değildir. Oysa radyofrekans ile yapılan uygulamalar tedavi edici olduğundan sonuçları daha kalıcıdır. Bu nedenle ve uygulamalar kısmen non-agresif olduğundan son yıllarda radyofrekans teknolojisi deri yenilenmesinde daha sık kullanılmaya başlamıştır.

Cilt Bakım Kürleri


Plasenta Kürü

Yaşlanma sürecini geciktiren, içeriğindeki yoğun vitamin, protein ve hiyalüronik asit sayesinde yaşlanma sürecini geciktirme,hücre yenilenmesine yardımcı olma, cildin elastikiyet kaybını önleme ve nem dengesini sağlama amacıyla yapılan bakım kürüdür. Her yaş grubu ve her cilt tipi için uygundur. Sonuçlar oldukça kalıcıdır.

Plasenta kürü hakkında...

Bakım Süresi: 60dk.
İdeal Seans Sayısı: 6 Seans
Uygulama Sıklığı: Haftada 1

Anti Oksidanlı C Vitaminli Kür

Ciltteki hücre yenilenmesini arttırarak kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltmayı destekler. İçeriğindeki antioksidanlarla serbest radikallerle savaşır. Çevresel nedenlerden dolayı cildinizde oluşan tahribatı ve lekelenmeleri durdurduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.


Gözenek Sıkılaştırıcı Kür

Cilt dokusu tarafından emildikten sonra, taze havyar hücreleri, hücre sentezini ve collajen sentezini uyarır. Collajen cilt dokusunun bütünlüğünü sağlayan hücre dışı matriksi destekleyen bir ana proteindir. Aynı zamanda cildin collajen sentezini arttırır. Bu da cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır.

Hassas Cilt Özel Kür

Parfüm ve hiçbir kimyasal madde içermeyen formül maskeler ve özel serumlarla geliştirilmiş kür hassas ciltlerde bile maksimum tolerans ve uyumluluk sağlar. Taze havyar ürünleri bitkisel kaynaklı doğal bakteriyostatik madde içerir.

Cilt Aydınlatıcı Kür

Bu cilt bakımı melanin üretimini düzenleyerek hormonal dengesizlik, UV ışınları ve hamilelikten kaynaklanan pigmentasyonu dengeler. Düzenli profesyonel ziyaretler ve titiz bir ev bakımı sayesinde sonuç mükemmeldir.

Retinol A Vitaminli Kür

Bu saf retinol jel,koruyucu ve parfüm içermemektedir. Göz çevresindeki hassas bölgeye özel bir bakım yapmak için formüle edilmiştir. Equilife Retinol Eyes hücre yenilenmesine,kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin azalıp daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Microsponge sistemi maksimum verim almanızı sağlar.

Akneli Cilt Özel Kür

Tedavi edilmesi gereken aktif sivilce ve akneleriniz varsa önce bunların medikal tedavileri yapılır. İyileştikten sonra özel cilt kürü yapılır. Cildin özellikle T bölgesinde sebum üretimi daha fazla yada bölgelerin hassasiyeti dolayısıyla tedaviye vereceği reaksiyon daha farklı olabilir.

Visia 3D Profesyonel Cilt Analizi

VİSİA NEDİR?

Visia,3D sistemi sayesinde cilt filminizi çekip analiz yapan bir cihazdır. Her bir cilt sorunu özenle grafiğe dökülerek analiz edilmekte ve mevcut sorunlar için tedavi alternatifleri sunulmaktadır.

VISIA cilt analizinin faydaları nelerdir?

Cildinizin kalitesi, cilt yapısı ve cildin genel sağlığı açısından ayrıntılı bilgi edinilmesini sağlar. Ciltte karşılaşılan sorunlar arasında şunlar bulunur: Kırışıklıklar, lekeler, gözenekler, cilt rengi çeşitliliği, bakteri içeren gözenekler ve UV lekeleri…

Süreç cildinizin bu problemlerden herhangi birini geliştirip geliştirmediğini veya yakın gelecekte herhangi bir gelişme gösterebilir mi diye bilgi verir. Size önleyici tedbirler almanızı veya problemleri tedavi etmek için doğru tedaviyi almanızı sağlar.

VISIA cilt analizinin sonunda, önerilen cilt tedavi seçeneklerinin bir listesini içeren eksiksiz bir rapor sunulmaktadır. Her hasta benzersiz bir bireydir ve her tedavinin benzersiz yönleri vardır.Bireysel sonuçlar hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bu süreç, en etkili cildi bulmaya yönelik ilk adım olarak hareket eder, tespit edilen problemler ve seçilecek tedavi yöntemleri ile gelecekte istenmeyen sürprizlerden uzak durmanızı sağlar

Visia cilt analizini biz

ÜCRETSİZ

yapıyoruz...

Gözaltı Morluk ve Torbalanma Tedavisi

Göz Altı Morluğu Nedir?

Gözaltı morluğu göz altı derisinin normalden koyu renkli gözükmesidir. Gözaltı morluğu, Gözaltı derisinde artmış pigmentasyon (renk hücrelerinin veya renk hücrelerinden renk yapımının artması) ve gözaltı derisinin inceliği nedeniyle olabilir. Gözaltı morluğu yaygın bir problemdir. Her yaşta görülebilir. Gözaltı morluğu özellikle kadınlarda kozmetik problem yaratır. Kişiyi yorgun, sağlıksız ve yaşlı gösterebilir. Bu nedenle gözaltı morlukları birçok kişiyi rahatsız eder. Gözaltı morluklarının pek çok sebebi olabilir. En sık nedenler deride renk artışı, göz kası üzerindeki derinin inceliği, sarkmış deri ve gözyaşı oluğunun belirginleşmesidir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir ?

Tedavi, gözaltı torbalarının hangi aşamada olduğuna bağlı olarak değişir. Başlangıç safhasındaki torbalanmaların neden olduğunu tespit etmek gerekir öncelikle. Eğer yorgunluğa, düzensiz yaşama bağlıysa, yaşantımıza dikkat etmek, dinlendirici ve gözaltı dokusunu sıkılaştırıcı dermokozmetik ürünleri kullanmak yeterli ve faydalı olacaktır.

Genetik faktörlere ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşmuş, ilerlemiş seviyedeki göz altı torbalarının giderilmesi basit yöntemlerle mümkün olmaz. Dermaroller yöntemi ameliyatsız uygulamalarda en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir. Eğer çok daha ilerlemiş ise cerrahi operasyon gerekebilmektedir.

MORLUK VE TORBALANMADA ETKİLİ YÖNTEM

GÖZÇEVRESİ DERMAROLLER

Gözaltı dermaroller tedavisi; gözaltı problemlerinin giderilmesi için hastanın göz altlarına ince uçlu iğneler yardımı ile tedavi uygulanmasıdır.

ETKİLERİ;

Göz çevresi kırışıklık ve kazayağı çizgilerinde gerileme,
Gözaltı torbalarında rahatlama,
Gözaltı morluklarında azalma,
Göz çevresi nem artışı,
Göz kapağı sarkmalarında toparlanma.

Göz Altı Dermaroller Tedavisi Nedir?

Göz altı dermaroller tedavisi, cildin kendi kendini yenilemesini sağlayarak birçok cilt probleminde iyi sonuçlar vermesini sağlayan dermaroller tedavisinin, göz altının hassas yapısına uygun daha ince bir başlık yardımıyla gözaltı problemlerinde de güvenle kullanılmasıdır.