MEDİKAL CİLT BAKIMI
Şubat 26, 2020
LAZERLE TÜY SARARTMA İŞLEMİ NEDİR?
Haziran 17, 2020

COVİT-19 GÜNLERİNDE KİLO MU ALDINIZ? ÖZELLİKLE BİR BÖLGEDE Mİ YOĞUNLAŞTI? BİR DE DİYET PROGRAMINA UYAMIYANLARDAN MISINIZ? O HALDE BUGÜN Kİ YAZIMIZA BİR GÖZ ATIN DERİM 😉

  Soğuk lipoliz, yağlanmanın fazla olduğu kısımlarda yağ yakımını artırmayı amaçlayan, cerrahi olmayan bir bölgesel zayıflama metodudur. Diyet ve egzersiz çalışmalarının sonuç vermediği bireyler tarafından sıkça tercih edilen soğuk lipoliz, günlük hayatı sekteye uğratacak bir yöntem olmadığı için sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Herhangi bir ışın veya radyo frekansı kullanılmaması nedeniyle soğuk lipoliz, vücutta yağlanmanın belirgin olduğu bölgelerin tamamında kullanılabilir. Özellikle de yağlanmanın deri bölgesine yakın olduğu karın, bel, kalça ve bacak bölgelerinde, soğuk lipoliz çok daha iyi sonuçlar verir. Memnuniyetin son derece yüksek olduğu bu bölgesel zayıflama yönteminin tamamen acısız olması da sunulan bir diğer avantajdır.

YAĞ HÜCRELERİ NASIL YOK EDİLİR?

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

 Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak, zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir). Yöntem gayet kolaydır; Cihaz, özel bir başlığa sahiptir. Yağ eritilmesi istenen bölgeye bu özel başlık yerleştirilerek tedaviye başlanır. Başlık konulduğu bölgeyi soğutur, herhangi bir acı, ağrı duymadan 45 dakika boyunca tedaviye devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir.
Soğuk lipoliz, deri altında bulunan yağ hücrelerinin kontrollü bir şekilde soğutulması ile uygulanır. Dondurulan yağ hücrelerinin yaşamsal fonksiyonları sona erer. Ölü yağ hücreleri ise vücut tarafından çok kısa bir süre içerisinde kullanılarak ilgili bölgeden uzaklaştırılır. Bu da soğuk lipoliz uygulanan hastalarda 2 ile 8 cm arasında değişen bir incelme miktarı elde edilebilmesini sağlar.
Soğuk lipoliz uygulamasının diğer bölgesel zayıflama metotlarına göre sunduğu en büyük avantaj, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesidir. Herhangi bir cerrahi müdahalenin olmadığı bu yöntem ile uygulama sonrasında günlük hayata devam etme konusunda herhangi bir problem ile karşılaşılmaz. Ayrıca diğer bölgesel zayıflama metotlarında, uygulama öncesi ve sonrası yapılması gereken diyet ve egzersizlere, soğuk lipoliz uygulamasında gerek duyulmaz.

SOĞUK LİPOLİZ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  Soğuk lipoliz uygulanacak olan bireyin, daha önceden egzersiz ve diyet programlarından sonuç alamamış olması tercih edilir. Vücutta ani incelmelere neden olabileceğinden bazı kişiler için soğuk lipoliz uygulaması uygun değildir. Kalp rahatsızlığı olanlar, diyabet hastaları, dolaşım bozukluğu problemine sahip olanlar ve 18 yaş altındaki bireyler için soğuk lipoliz uygulaması tavsiye edilmez. Bunun durumların dışında kalan herkes, soğuk lipoliz uygulamasını güvenle yaptırabilir. Başta FDA olmak üzere birçok sağlık kuruluşu tarafından da güvenilir olarak raporlanan bu yeni nesil sistem, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Comments are closed.