LAZERLE GÖZENEK TEDAVİSİ

Kavitasyon ile Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi
Haziran 30, 2020
KLASİK CİLT BAKIMI
Temmuz 24, 2020

AYNAYA BAKTIĞINIZDA GÖZENEKLERİNİZİN GENİŞLEDİĞİNİ Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ? BU DURUM CANINIZI MI SIKIYOR? PEKİ BUGÜN Kİ YAZIMIZA BİR GÖZ ATIN DERİM 😉

LAZER  İLE CİLT GÖZENEKLERİNİ DARALTMA ; Q-Switched Nd-YAG Lazer ile Tedavi

Öncelikle gözenekler cildin normal yapılarıdır ve bir hastalık veya anormallik değillerdir. Bu gözeneklere cilt içinde bulunan ve cildin ihtiyaçlarını karşılayan bezcikler küçücük tüplerle açılırlar ve salgılarını bu gözenekler sayesinde cildin ihtiyaçlarını karşılarlar. Genç ve sağlıklı bir ciltte normalde fark edilmezler. Ancak genişlediklerinde estetik olarak hoş bir görünüm vermezler. Çünkü genişlemiş bu minik çukurlara yağ bezlerinden gelen yağ, hava ile temas edince okside olur ve siyah noktalara dönüşür.  Lazer cilt gözenekleri daraltma işlemleri ile cildinizde yer alan o gözenekli görüntüden kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Gözenekler kişilerin ne makyajlarında ne de doğal hallerinde muntazam bir görünüme sahip olmalarını engellemektedir. Gözeneklerin belirginleşmesinde birçok farklı sebep bulunmaktadır. Bunların başında genetik faktörler ve cilt yapısı faktörleri gelmektedir.

Cildin durumuna, gözeneklerin genişliğine göre uygulamada değişiklikler planlanabilir. Örneğin gözeneklerin yaygın ve çok geniş olduğu durumlarda direkt olarak 1064 nm dalga boyutundan uygulamalar ile tedaviye başlanır.


 Cildin alt tabakasında bulunan kollajen ve fibroblastların uyarılarak sentezinin artırılması cildin sıkılaşmasını sağlayan faktörlerdir. 1064 nm dalga boyu ile dermal ısı artışı sağlanır ve bahsi geçen kollojen ve fibroblast yapımı uyarılmış olur. Bu işlem 3-4 hafta arayla 6-8 seans uygulandığında arzu edilen değişiklikler ortaya çıkmaya başlar.

Gözenek sıkılaştırmada en başarılı sonuçlar lazer tedavileri ile alınır. Çünkü lazerler cildin en alt katmanlarına kadar ulaşabilmektedir. Bu nedenle, gözenek sıkılaştırmada çok daha etkilidirler. Lazer tedavileri ile cilt gözenekleri sıkılaşır, ciltteki kırışıklıklar ve lekeler azalır. Aynı zamanda cildin yağ dengesini düzenlendiği için, sivilce (akne) problemi  azalır, daha canlı ve daha parlak bir cilt görünümü sağlanır. Gözenek sıkılaşmasında; Q- switch Nd-yag lazer ile çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırmak için en az 4-5 seans yaptırmak gereklidir. Tedavi sonrasında cildinizi mutlaka güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Yüksek faktörlü güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz. Bu nedenle her mevsim bu uygulamayı yapabilmekteyiz.

Comments are closed.