LAZERLE GÖZENEK TEDAVİSİ
Temmuz 11, 2020
Visia 3D Profesyonel Cilt Analizi
Ağustos 10, 2020

CİLDİNİZ NEFES Mİ ALMIYOR?  SİYAH NOKTALAR YÜZÜNDEN AYNALARA MI KÜSTÜNÜZ?  CİLDİM BU ARALAR ADETA KALINLAŞTI MI DİYORSUNUZ?  KUPEROZLARINIZ YOL HARİTASINA MI DÖNDÜ?  O HALDE HEMEN POLİKLİNİĞİMİZDE REZERVASYONUNUZU YAPTIRIN DERİM 😉

KLASİK CİLT BAKIMI

Klasik cilt bakımı düzenli olarak ayda en az bir kere yaptırması gereken detaylı cilt temizleme işlemidir. Uygulanan cilt bakımı cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlar. Böylelikle temiz ve parlak bir cilt elde edilirken yaşlanma etkileri de geciktirilmiş olur. Cildimiz özen ve bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır. Yüz ve cilt bu duruma geldiğinde hala gereken özen gösterilmiyorsa o zaman tende çabuk yaşlanma, karararak hem kişinin kendini hem de diğer kişileri rahatsız edebilecek kötü görünüm oluşmuş olur. Klasik cilt bakımı kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1 ila 1.5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir. 
 

Cilt bakımı yaptırmak isteyen danışanlara öncelikle uzman estetiyen tarafından ücretsiz bir ön görüşme sonrası kişiye cilt analizi yapıp sonrası uygulama için gerekli ve uygun olan ürünler ile seans aralıklarını, seans aşamalarını işlemin ne kadar süreceği hakkında bilgi vermektedir.
 

Cilt bakımına kişinin cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle yüzünün temizlenmesiyle başlanır. Temizleme işleminden sonra cilde peeling uygulanır. Cildin hassasiyetine göre ayarlanan süre boyunca yüze buhar uygulanır. Gözenekler tamamen açıldıktan sonra ciltteki komedon ve akneler temizlenir. Cilde uygun tonik ile gözenekler tamamen temizlendikten sonra cildin ihtiyacına göre nem veya sebum dengeleyici ampuller uygulanır. Cilt bunu tamamen emene kadar uygulama devam eder. Ampul uygulanması işleminden sonra cilde maske uygulanır. Maske ayrı zamanda uygulanan ampulu daha da derine indirecektir. Maske yaklaşık 20 -25 dakika arasında ciltte kalmaktadır. Maske tamamen kuruduğunda ya da cilt tarafından emildiğinde ciltten temizlenir ve ardından sıkılaştırıcı tonik uygulanır.
 

Kişinin ihtiyacı varsa cilt yaşına ve elastikiyetine uygun bir serum uygulanır ve sonrasında cilde uygun nemlendirici ve rahatlama masajıyla yapılır. işlem en son güneş koruyucu ile cilt bakımı sonlandırılır.


CİLT BAKIMININ ÖNEMİ


Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Vücudumuzun iç sağlığını dışa yansıtan bir ayna görevi görür. Karaciğer hastalığı   kansızlık, , böbrek hastalığı, dolaşım sistemi problemleri, kalp hastalıkları ve benzeri birçok sağlık problemleri, beslenme durumu, stres, yorgunluk gibi sosyal faktörler cildimizin görünümünden kendini hemen ele verir. Yanlış beslenme, uyku problemleri, sigara, alkol, hava kirliliği, egzoz gazları, ultraviole ışınlar, makyaj, yanlış kozmetik ürün kullanımı, cilt temizliği ve bakımının yapılmaması gibi nedenler cildimize zarar vererek erken yaşlanmasına neden olur. Çoğumuz elimizde bulunan çeşitli kozmetik ürünler ile elimizden geldiğince günlük cilt temizliğimizi ve bakımımızı yapmaya çalışırız. Ne yazık ki evde uygulanan yöntemler ile derinlemesine bir bakım ve temizlik yapmak neredeyse mümkün değildir. Gerçek anlamda bir işlem ortalama 1 ila1,5 saat sürmektedir. Düzenli bir şekilde kendimizi ve cildimizi işin uzmanlarına emanet etmek cilt sağlığını ve gençliğini korumada oldukça önemlidir. Profesyonel cilt bakımında yüzeydeki ölü hücreler uzaklaştırılır, gözenekler açılır, siyah noktalar temizlenir, cildin kanlanması artar ve derinlemesine nemlendirilir. Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır.


CİLT TİPLERİ


Normal Cilt


Bu cilt tipi nadir görülür. Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilttir. Yağ oranı normaldir. Genellikle sivilce görülmez. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Süt tipi temizleyiciler, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli nemlendiriciler bu cilt tipine uygun ürünlerdir. Güzelliğini korumak için düzenli bakımı şarttır.

 
Kuru Cilt


İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı bir cilttir. Yağ salgılanması azdır. Mattır ve pul pul kalkmalar görünür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ bazlı nemlendiriciler, besleyici gece kremi ve göz çevresi kremi bu cilt tipine kullanılması gereken ürünlerdir.

Karma Cilt


Alın, burun ve çene (T bölgesi) yağlıdır. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları ve açık gözenekler bulunur. Karma ciltte her bölge kendi özelliğine göre ele alınmalıdır.

 Yağlı Cilt


Cilt görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipidir. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Cildin üst tabakası kalındır ve cilt yüzeyi düzensizdir. Yüzeyi genellikle portakal kabuğuna benzer. Akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Jel tipi temizleme ürünleri, alkollü tonik, su bazlı nemlendiriciler bu tür ciltlere uygun ürünlerdir.


Olgun Cilt


Hücre yenilenmesi azalmış, elastikiyet kaybı başlamış olup yaşlı görünen bir cilttir. Ölü hücreler kat kat yığılarak cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin yavaş çalışması derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bakım yapılmazsa, nemlendirilmezse deri kurur ve kırışır. Olgun cilt her cilt tipi içerisinde izlenebilir.


Atrofik Cilt


Hücre yaşlanması ilerlemiş, nemini ve yağını yitirmiş, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, ince çizgileri derinleşmiş cilt tipidir. Kozmetik olarak cildi sıkı haline dönüştürmek mümkün değildir.


Kuperozlu Cilt


Cilt yüzeyinin altında çatlak kılcal damarların görülmesidir. İnce ciltlerde daha sık görülür. Güneş ışınları, yaşlanma, aşırı sıcak ve soğuğa maruz kalma, alkol ve bazı yiyecekler bu tip probleme neden olur.


Akneli Cilt


Bu cilt türü yağlı cildin tüm özellikleri taşır. Ergenlik döneminde yaygındır. Akneler yüz dışında omuz ve sırtta da gözlenebilir. Akne problemi, siyah noktalar ve dolu porlar şeklinde başlar. O yüzden hem evde düzenli bakım hem de sık aralıklı bir uzman tarafından derinlemesine cilt bakımı şarttır. Akne ihmal edilirse geri dönüşü mümkün olmayan izlere neden olabilir.

Comments are closed.