Leke Tedavisinde Q-Switch Lazer

JAWLINE Dolgu
Eylül 14, 2020
Filizlendirme
Ocak 18, 2021

GÜZEL BİR YAZ MEVSİMİNİ GERİDE BIRAKTIĞIMIZ ŞU GÜNLERDE BİR SONRAKİ YAZA KADAR  GÜZEL ANILAR  HAFIZAMIZDA …


BU BİRİKTİRDİĞİMİZ GÜZEL ANILARLA BİRLİKTE CİLDİMİZDE DE İSTENMEYEN LEKELERİN BİRİKTİĞİNİ GÖRMEK CANINIZI MI SIKIYOR?

O HALDE DÜNYADA ÖDÜL ALMIŞ CİHAZIMIZI DAHA YAKINDAN TANITALIM SİZLERE….

“Günümüzde en başarılı leke tedavisi Medlite Q- Switch Nd: Yag lazer ile yapılmaktadır.” FDA onaylı bu cihaz ayrıca leke tedavisinde gösterdiği üstün başarısıyla dünyada ÖDÜL ALMIŞTIR. 

Leke Tedavisinde Q-Switch Lazer

Cildimiz, deri görünümünü etkileyen en önemli organ olup, cilt kusurları da güzelliğin gölgelenmesi üzerinde rol oynayan başlıca sağlık sorunları arasında yer alır. Yaşlanma ile birlikte gelen cilt lekeleri, akne izleri ve güneş lekeleri cilt tonundaki eşitsizliği bozarak ciltte istenmeyen görüntülere yol açabilir. Günümüzde gelişen medikal teknolojiler yardımıyla pek çok alanda olduğu gibi cilt sorunlarının tedavisi ve cildin gençleştirilmesi alanlarında da yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi olan Q-Switch lazer tedavisi, lazer ışınları kullanılarak cilt kusurlarının giderilmesi ve istenmeyen dövmelerin silinmesi gibi işlemlerde güvenle kullanılmaktadır.

Q-Switch lazer yöntemi ile dövmeler, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller ve tüm lekelerin tedavisi yapılabilmektedir. Bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir. Ağrıyı azaltmak için işlem öncesi anestezik krem uygulaması ve işlem esnasında soğutma uygulanabilir. Seans süresi 10-15 dakikadır. Seans aralıkları ve sayısı cildin yapısına, rengine ve üzerinde çalışılan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

  Q-Switch Lazer Nedir?

Q- Switch lazerler diğer tüm lazer cihazlarından farklı olarak çok kısa sürede çok güçlü atım yapabilen, gelişmiş teknolojiye sahip cihazlardır. Hedefi çok hızlı vurduğu için çevre dokuya ısı kaçışı minimal olur ve bu sayede çevre doku fazla zarar görmez. Dolayısıyla yapılan işlemlerde seçicilik maksimum düzeyde tutularak yalnızca hedeflenen dokuya yönelik uygulama yapılabilir.

 Q-Switch Lazer Kullanım Alanları Nelerdir?

Q-Switch lazer, leke tedavisi ve dövme silmede en çok tercih edilen lazer tekniğidir. Bunun dışında da kullanım alanları mevcuttur. Aşağıdaki uygulamalar en yaygın olanlarıdır:

  • Leke tedavisi (Yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri, nevüs (ben ), çiller, açık kahve renkli lekeler vb.)
  • Dövme silme,
  • Cilt gençleştirme (Yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için kollajen üretimini arttırır.),
  • Ayak tırnağı mantarı tedavisinde etkilidir.

Yaşlılık ve Güneş Lekelerinden Q-Switch Lazer Tedavisi ile Tamamen Kurtulmak Mümkün müdür?

Yaşlılık ve güneş lekeleri yeterli sayıda seanstan sonra tamamen temizlenebilir. Böylece hastalar isterlerse ellerinde ve yüzlerinde gelişen bu yaşlılık belirtilerinden tamamen kurtulabilirler. Lekelerin tamamen yok edilebilmesi için gerekli olan uygulama süresi ve seans sayısı hastanın cilt durumuna ve lekelerin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Lazer Tedavisi Sonrası Hasta Nelere Dikkat Etmelidir?

Özellikle güneş lekesi tedavisi sonrası, işlem yapılan alan iyileşene kadar tekrar güneşe maruz kalırsa koyulaşabilir. Bu yüzden lazer yapılan alanı güneşten korumak çok önemlidir. Leke tedavisi için kış ayları, yaz aylarına göre çok daha idealdir. Tüm lazer uygulamaları sonrası soğuk uygulama ve hassas ciltler için bazı yatıştırıcı ve yangı önleyici kremler önerilir. İşlem sonrasında güneşe çıkmaktan kaçınılmalı, hava güneşli olmasa dahi hekim tarafından önerilen güneş koruyucu kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Comments are closed.