Visia 3D Profesyonel Cilt Analizi
Ağustos 10, 2020
Leke Tedavisinde Q-Switch Lazer
Ekim 16, 2020

YÜZ OVALİNİZDE DEĞİŞİKLİKLER Mİ HİSSEDİYORSUNUZ? YÜZÜNÜZÜN ŞEKLİ OVAL YA DA KARE ŞEKLİNİ Mİ ALDI? HAFİFTEN ÇENE HATTINIZDA SARKMALARMI OLUŞTU? YÜZ HATLARINIZIN DAHA KESKİN OLMASINI İSTER MİSİNİZ? O HALDE SON TREND OLAN JAWLINE HAKKINDAKİ YAZIMIZA BİR GÖZ ATMAYA NE DERSİNİZ? 

Keskin ve güçlü bir çene konturu (jawline) gençlik ve güzellik çağrıştırır.

Jawline dolgusu çene konturunun dolgu maddelerinin enjeksiyonu yoluyla estetik amaçlı olarak değiştirilmesidir. Jawline dolgusu ile çene konturu geçici olarak değiştirilebilir veya çene konturundaki asimetriler bu yöntemle geçici olarak düzeltilebilir.

Jawline dolgusu nasıl yapılır?

Jawline dolgusu göreceli olarak yüksek hacimde dolgu materyalinin çene konturu boyunca enjekte edilmesini gerektiren bir uygulamadır. Mesela dudak dolgusunda 1-2 mililitre yeterliyken çene konturunu değiştirmek için 6-10 cc dolgu kullanmak gerekecektir. Dolgu daha geniş alana yayılacaktır. Hasta konforu ve güvenliği açısından jawline dolgusunu steril klinik şartlarında lokal anestezi altında gerçekleştirilmelidir. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürüyor. İşleme lokal anestezi uygulaması ile başlanır. Takiben önce çene yan açısı ardından da çene ucu dolgu uygulaması yapılır. Bu iki temel estetik mihenk taşı istenilen düzeyde geliştirildikten sonra aralarındaki hattı dolgu ile geliştiriyoruz. Uygulamada dokunun içinde kayan ve damar/sinir yapılarına zarar vermeyen esnek kanüller kullanılır.

Jawline Dolgusu İçin Hangi Materyaller Kullanılıyor?

Jawline dolgusu için en sık kullanılan madde Hyalüronik Asit dolguları. Hyalüronik asit bir “dermal” dolgudur. Yani cilt için tasarlanmış olup, Jawline dolgu uygulamasında cilt altındaki derin dokulara hatta bazen kemiğin hemen üzerine uygulama yapılabilir.

Jawline Dolgusunun Etki Süresi Nedir?

Jawline dolgusu kullanılan maddenin tipine ve vücudunuzla etkileşimine göre 3-18 ay arasında bir kalıcılığa sahiptir. Çoğunlukla  yılda bir uygulanır diyebiliriz. Kişinin bağışıklık sisteminin dolguyu yabancı görmesi ve erken yıkması ihtimali mevcuttur. Bu durumda etki süresi kısalabilir. Bazen tam tersi bir durum da mümkündür ve uygulanan dolgu 2-3 yıl boyunca kendini belli edebilir.

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Genç bir yüzün yapısal şekli üçgen bir yapıdır. Kişiler yaş aldıkça çene yapılarındaki üçgen görünüm değişmektedir.

Yüz yaş aldıkça daha çok kare görünümü almaktadır. Çene dolgusu uygulamaları ile birlikte kare şekil almış olan yüz yapısı kolay bir şekilde oval hale getirilebilmektedir. Çene bölgesindeki görünüm güzelleştirilerek daha iyi bir çene görünümü elde edebilirsiniz.

Jawline Dolgunun Cilt Sarkmalarına Etkisi Var Mıdır?

Çene dolgularıyla, çenenin etrafındaki çentiklere ve ağız yapısının köşesinden inen çizgisel kıvrımlara uygulama yapılarak o bölgede gerçekleşmiş olan cilt sarkmalarını yok etmekte mümkündür.

Aynı zamanda çenenin alt kısmında bulunan oluğun doldurulması ile o bölgenin derinliği en aza indirilebilir ve daha şık ve estetik bir çene yapısı elde etmek olası hale gelir.

Jawline Dolgusu Sonrasında İşe ve Sosyal Hayata Dönüş Süreci Nasıldır?

İşlemden sonra 1-2 gün yüzünüzde ekstra bir şişlik olacaktır. Jawline dolgu uygulamasını takip eden ilk 24 saat içerisinde sosyalleşmek iyi bir fikir değildir. Dolgunun tam olarak oturması yaklaşık 2 haftayı bulacaktır. İki üç gün içerisinde hafif bir makyaj ile işe ve sosyal hayata dönebilirsiniz. Uygulama bölgesinde ilk 48 saat hafif bir hassasiyet olabilir, ilk 5-7 gün enjeksiyon alanlarında hafif morluklar oluşabilir

Comments are closed.