ALTIN İĞNE RADYOFREKANS HANGİ CİLT SORUNLARINDA ETKİLİDİR?

EN İYİ LAZER EPİLASYON CİHAZI HANGİSİDİR?
Ağustos 19, 2019
BÖLGESEL İNCELME, SIKILAŞMA, FORMA GİRME
Ağustos 19, 2019

Aslında bu uygulamaya “Cildinizdeki sorunlara altın v*r*ş” yazmak isterdik ama Google’nin yasaklı kelimelerden yayınlanmayacağı korkumuzdan yazmadık. Neden mi bu işleme bu sloganı uygun bulduk, hani birçok uygulama cildinize yaptırırsınız, o merkez iyiymiş, bu cihaz en iyisiymiş derler, gidersiniz güvenirsiniz yaptırırsınız, bu krem çok daha iyi derler bir dünya para döker alır, düzenli de kullanırsınız ve hiçbiri bir işe yaramaz ya, paranıza yazık olur, vaktinize, umutlarınıza. İşte bu işlem birçok şeyi denedim inancım kalmadı diyenlere mucize gibi geliyor da ondan böyle demek istedik. En son yapılacak iş, daha üstü şimdilik olmayan bir işlem de ondan. 

Teknoloji olarak nedir diye yazmak gerekirse; mikro-iğneler ile donatılmış olan altın iğne radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayarak, dermis denen orta tabakaya ulaşmaktadır. Kullanılan  bu iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Bu cihazda kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak ta anılmaktadır. Bu yöntemde yapılan bir yeni aşama yani diğer teknolojilerden farklı kılan özellik ise akımın tüm iğne boyunca değil, yalnızca iğnenin ucundan verilmesidir. Böylece çok daha az hasar ile çok daha güzel sonuçlar alınmaktadır. 

Bu uygulama ile alt tabakaya inilerek cilt dokusunun altındaki kolajen lifleri uyarılmaktadır. Yenilenme, sıkılaşma, toparlama sağlayacak bölgeye radyo frekans enerjisi verildiğinde bu enerjiyle kontrollü bir hasar yaratılıp cilt kendini onarmak için hemen harekete geçmektedir. Üstelik iğneler altın olduğu için enerji iletimi çok iyi bir şekilde sağlanmaktadır. Tamamen doğal bir yenilenme ile sıkılaşma ve germe etkisi cilt üzerinde hızlı bir şekilde görülmektedir. 

 Özellikle el, boyun ve dudak çevresi kırışıklıkları gibi cerrahi müdahalenin zor olduğu bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar veren altın iğne radyofrenkans işlemi yaz dahil yılın dört mevsimi yapılabilmektedir 

Hangi sorunlarda kullanıldığını aşağıdaki başlıklarda toparlamak istersek: 

Cilt kırışıklıklarının tedavisi 

Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması 

Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları 

Yara izi (skar) tedavisi 

-Sivilce izlerinin tedavisi 

Cilt lekelerinin tedavisinde 

Gözeneklerin sıkıştırılması 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir