BÖLGESEL İNCELME, SIKILAŞMA, FORMA GİRME

ALTIN İĞNE RADYOFREKANS HANGİ CİLT SORUNLARINDA ETKİLİDİR?
Ağustos 19, 2019
İDEAL KİLO KAYBI NEDİR?
Eylül 2, 2019

Öncelikle şu “Bölgesel incelme” terimini biraz açalım istiyoruz. Hani kimimiz göbeğimizden şikayetçiyizdir, kimimiz popo, bel yan bölge, üst kol, bacak veya basen bölgemizden. Kilo aldığımızda önce bu yerler alır, verdiğimizde de sanki her yer incelir de buralar yine fazla gelir gözümüze, işte tam bu sorun için üretilmiştir bu teknoloji cihazlar. Uzman kişi tarafından bu bölgelere yoğunlaşarak yapılan uygulamalara da ne göbek ne basen bölgesi dayanabilir, incelir gider.

Peki bu cihazlar nasıl bir teknolojiyle üretilmiştir ki, hem sağlığa zarar vermez, hem de yağları eritir, vücuttan atılmasını sağlar. E.L.M. Polikliniğinde kullanılan cihazlardan bahsedersek 7 farklı teknoloji kullanıyoruz burada. Bunlar;

-Radyo frekans

-Kızılötesi ışın (Infrared)

-Kavitasyon (Ultrasonik ses dalgası)

-Mekanik masaj (Vakum)

-Soğuk lipoliz

-Ozon sauna

-Lenf drenaj

Bu cihaz seçimi neye göre yapılıyor?

Kişinin uygulama yapılacak bölgesine, kilosuna, bölgedeki yağ miktarına, kilo vermiş ve sarkmış vücut bölgelerine, spor yapamayan sıkılaşmaya ihtiyacı olan kişilere, selülit oluşumuna, vücut şekillendirme kontör oluşması gereken bölgelere, yaşa, rahatsızlıklarına göre değişmektedir kullanılacak olan cihazlar.

Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kullanılan cihazların FDA(Amerikan Sağlık Örgütü) onaylı olması ve bir Sağlık Kuruluşunda işlem görmeniz. Neden bu çok önemli, piyasada yüzlerce diyebileceğimiz bölgesel incelme cihazı vardır fakat FDA onayını alan cihaz sayısı 10 u geçmez, FDA onayı hastanelerde kullanılan cihazlarda da aranılan bir özelliktir. İnsan sağlığına zarar vermediği ve işe yaradığı kanıtlanmış demektir. Merdiven altı diye tabir edeceğimiz bir çok merkezde kullanılan cihazlar maalesef kötü, bozuk teknolojidir ve buralarda denetimler malesef yapılmaz. Durum böyle olunca da sağlığınızın bozulması kaçınılmaz sondur. Yani inceleyim, forma gireyim derken başınıza birçok sağlık sorunu açmayın, bizden söylemesi.

Bir diğer çok sorulan soru, diyet yapacak mıyım, spor yapacak mıyım?

Diyet yapmasanız da her şekilde bu cihazlar sizi inceltir ama tabii ki uygulamalar sırasında dikkatli beslenirseniz verim bir o kadar artacaktır. Sporu şart koşmuyoruz ama şunu belirtelim ki spor kalp damar sağlığı için hayatınızdan asla eksik olamaması gerekir, spor ayrı bir şey, spor mutlaka olmalı hayatınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir